Konkurs rocznicowy #3

Konkurs #3

Zasady:

*odpowiedź na pytanie konkursowe, które widoczne jest na banerze poniżej,  umieść w komentarzu pod tym postem, oraz zostaw swój adres mailowy

*musisz być obserwatorem naszego bloga


*polub fan page sponsorów nagród 

Bransoletka Bransoletki autorskie 

Zakładka Igiełka

Konkurs trwa do 10 czerwca do godziny 23.59, a wyniki opublikowane zostaną na blogu, po zakończeniu wszystkich urodzinowych konkursów. 

Powodzenia!22 komentarze:

 1. Lubie czytać ponieważ w natloku codziennych spraw bycia mama, żona i pracownikiem ( chociaż przyznaje, że lubię swoją prace) czytanie pozwala mi oderwać się od codzienności. Mogę być myślami w innym świecie . Czas z książką to jest mój relaks.
  Email magdalenafaltyn@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie czytać ponieważ w natloku codziennych spraw bycia mama, żona i pracownikiem ( chociaż przyznaje, że lubię swoją prace) czytanie pozwala mi oderwać się od codzienności. Mogę być myślami w innym świecie . Czas z książką to jest mój relaks.
  Email magdalenafaltyn@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Mówiąc szczerze to czytanie zawsze było dla mnie torturą jak byłam młodsza później jakoś nie interesowało mnie to. Ale jakieś ponad 1,5 roku temu przeczytałam sama dobrowolnie książkę i tak się zaczęło że po prostu stres mijał, moje samopoczucie było lepsze :) czytam bo uwielbiam to robić, wiele rzeczy uczy co ominęła w szkole, w dzieciństwie. Po czytaniu mam bardziej wymyślne sny :p tak więc same duże plusy :)
  E-mail kasiolek09@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu lubię czytać? Lubię, ponieważ choć na "parę chwil" mogę się przenieść w zupełnie inny świat i zaszyć się w nim z dala od codziennych spraw. Lubię poznawać ciekawe i nowe miejsca, nowych ludzi (w tym przypadku bohaterów), wczuwam się w ich rolę i przeżywam to co oni. Książki umożliwiają mi to wszystko i to jednocześnie i za to je tak kocham :)
  e-mail: wyprobowanepl@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm czemu lubię czytać ? Głupie pytanie :D Uwielbiam czytać,uczy mnie czegoś i daje relaks,chwile wytchnienia od rzeczywistości nie koniecznie idealnej. Mogę chodź przez chwilę uciec i poczuć się jakbym byłą w opowieści <3
  klazia2511@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko polubione i bloga obserwuje jako Nata511 ;)
  Czytam by oderwać się od codziennych obowiązków, od natłoku myśli i przytłaczajacych mnie rzeczy. To mój czas na relaks by odpłynąć, oderwać sie od tego wszystkiego i przeżyć przygodę z bohaterami książek. Książki są też inspiracją, skarbnicą cytatów i wiele rzeczy można się dowiedzieć ;)
  natalia.ptaszkowska@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Dakota
  Polubiłam jako 97books
  aleksandra.bartczak1mi@poczta.fm
  Lubię czytać, ponieważ książki przenoszą mnie do innego świata. Czasami do świata pełnego miłości, szczęścia, a niekiedy do świata pełnego przemocy i cierpienia. Lubię czytać zarówno historie oparte na prawdziwych wydarzeniach, jak i te zupełnie nierealne. Uciekam w świat książek nie tylko kiedy jest mi źle, ale również wtedy, gdy chcę po prostu odetchnąć. Lubię utożsamiać się z niektórymi bohaterami, a w przypadku kryminałów, lubię być niczym Sherlock Holmes. Są książki, które poszerzają moje horyzonty, stają się dla mnie inspiracją lub stanowią idealną formę relaksu. Czytanie to nieustanna wędrówka po światach, które ciągle możemy odkrywać na nowo.

  Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów — Kartezjusz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Obserwuję jako Małgorzata Omelańska

  Uwielbiam czytać, ponieważ czytanie jest jak drugie życie. Mogę bezpiecznie wejść do innego świata, przeżywać go z perspektywy różnych bohaterów, mieć fantastyczne wcielenia .

  e-mail: wisienka_99@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Kocham czytać, bo uwielbiam ten świat, w którym się znajduję dzięki książkom. Moje życie jest dosyć szare i monotonne, a dzięki lekturze mogę być kim tylko chcę!

  hesia.szymczyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Obserwuję jako Klaudia P, polubione :)
  Czytanie książek jest czymś bez czego nie mogłabym się obejść, czytam dużo już od najmłodszych lat w bibliotekach szkolnych byłam stała bywalczynią, teraz też jestem :) Jest to uzależnienie, które towarzyszy mi od lat. Czytanie pozwala mi się uwolnić od problemów dnia codziennego, kiedy czytam totalnie się wyłączam przenikam do książki i odczuwam tylko emocję bohaterów. Jest to dla mnie też forma spędzania wolnego czasu, czy też przetrwania nudnych wykładów :) Dzięki czytaniu odkrywam też trochę siebie i to jaka jestem, wychodzę z założenia że książki są jak lustra widzi się w nich to co już ma się w sobie. Jest to też mój sposób na przeżycie historii, które w świecie rzeczywistym mi się nie przytrafią nad czym bardzo ubolewam ;). I chyba najbardziej banalny powód jest to sposób na poprawę humoru, nawet jak nie mam czasu staram się chociaż troszkę przeczytać i od razu mi lepiej:) No i czytanie bardzo rozwija wyobraźnie i jest świetnym tematem do rozmów z innymi książkoholikami :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię czytać, bo to zapełnia pustkę przy posiłkach i wizytach w miejscu, gdzie król chodzi piechotą :)
  To są jedyne wolne dla mnie chwile, więc grzech ich nie wykorzystać. Wiem, że niekulturalnie, ale dlaczego mam się wpatrywać w parówkę, kiedy w tym czasie mogę zagłębić się w serce lasu, przejść się po księżycu lub uratować po raz kolejny świat. Takie czytanie też ma sens, bo jeśli książka mnie wciągnie, to ta przyjemność trwa i trwa i trwa - bo ile można jeść :)

  OdpowiedzUsuń
 13. E-mail: monia.hetz@interia.pl

  uwielbiam czytać książki, które są moją miłością, pasją i zainteresowaniem :) Dzięki książkom mogę przenieść się w krainę marzeń i wyobraźni :) Poznać ciekawych bohaterów powieści oraz ich przygody :) Dzięki książkom mogę oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości :) Czytając książkę mogę się zrelaksować o odpocząć od uczelnianych zajęć :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam czytać książki, ponieważ dzięki nim mogę podróżować po całym świecie, nie ruszając się przy tym z miejsca. Książki są dla mnie pewnego rodzaju wehikułem czasu, ponieważ wraz z bohaterami zwiedzam cudowne miejsca, które nie przetrwały do dzisiejszych czasów i przeżywam niesamowite przygody.Uwielbiam czytać książki również dlatego, że dają mi one możliwość ucieczki choć na chwilę od szarej codzienności w magiczny i intrygujący świat. Kocham czytać,ponieważ różnorodność emocji, których doświadczam podczas lektury często mnie oszałamia. Przy jednej książce mogę głośno się śmiać jak i zanosić płaczem. Inne dają mi możliwość sprawdzenia swoich detektywistycznych umiejętności, zaś jeszcze inne pomagają mi się odprężyć po ciężkim dniu po przez wiarę, że i na mnie czeka gdzieś romantyczne miłość. Właśnie to wszystko sprawia, że kocham czytać książki.
  paulina.hoppe854@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię czytać książki, bo dzięki nim poszerzam zasób swojego słownictwa oraz wiedzy poprzez odkrywanie nowych pojęć, miejsc, zjawisk itp. Uwielbiam to, że czytanie zmusza mnie do myślenia oraz wyobrażania sobie bohaterów, ich mimiki i zachowania.Takich możliwości nie daje oglądanie filmu, gdyż tam mamy wszystko ‘’podane na tacy’’. Oprócz tego czytanie książek pozytywnie wpływa na koncentrację i pamięć, co mogę potwierdzić na własnym przykładzie. Kiedyś nie potrafiłam zapamiętać nawet tak błahych rzeczy jak na przykład numer telefonu a od kiedy zaczęłam regularnie czytać książki wszystko się zmieniło. :) e-mail: annis16@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię czytać książki, bo pozwalają mi one przenieść się do zupełnie innego świata. Dzięki temu problemy życia codziennego zostają zepchnięte gdzieś dalej, nie liczą się, znaczenie ma wtedy tylko historia i ja. Ponadto mogę czytać mnóstwo książek - każda to inny świat, indywidualna wizja autora, co rozwija moją wyobraźnię. Mój wniosek jest prosty: nie czytasz - masz tylko jedno życie, czytasz - masz tyle żyć, ile przeczytałeś książek. e-mail: danuta.kujawska@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam czytać książki, ponieważ...
  A - Automatycznie zapamiętuję sposób zapisu danych słów i zwrotów;
  B - Buduję "wieżę słów";
  C - Czytanie obniża poziom hormonów stresu;
  D - Dostarczają rozrywki;
  E - Ekscytuję się, kiedy czytam dobrą książkę;
  F - Fascynacja, która ogarnia mnie podczas czytania, jest niezapomnianym uczuciem;
  G - Gdzie są książki, tam jest radość;
  H - Hobby - czytanie to świetne hobby, wspaniała pasja;
  I - Inteligencja - książki podwyższają poziom inteligencji;
  J - Jeśli czytamy, stajemy się lepsi;
  K - Książki uczą, dostarczają wiedzy o świecie;
  L - Lepiej się wysławiam;
  M - Mam bogatą paletę słów;
  N - Nic tak nie koi nerwów, jak wieczór z książką i herbatą;
  O - Otwieram przed sobą świat, pełen różnych uczuć: radość, smutek, uśmiech, łzy;
  P - Poszerzam słownictwo;
  R - Rozwijam swoją wyobraźnię, a to ma wpływ na pomysłowość i kreatywność;
  S - Staję się wrażliwsza na świat;
  T - Tworzę w głowie "literackie obrazy";
  U - Ulepszam pamięć;
  W - Wpływają na strefę emocjonalną człowieka;
  Z - Zmuszam mózg do myślenia

  Uwielbiam czytać, bo książki posiadają w sobie magię, która przenosi mnie do innego świata, lepszego świata, gdzie przeplatają się różne uczucia: miłość, przyjaźń, radość, szczęście, żal, smutek, gorycz. Dzięki czytaniu odrywam się od rzeczywistości, codzienności, ludzi, od wszystkich problemów , zmartwień, trosk i dręczących mnie pytań. Kiedy czytam, jestem tylko ja, książka i obrazy tworzące się w mojej wyobraźni, które zmieniają się wraz z kolejnymi stronami i słowami. Kocham ten stan, gdy wiem, że nikt, ani nic nie jest w stanie mi przerwać cudownej podróży. Myśli odpływają i skupiam się jedynie na uczuciach i emocjach, które przenikają do mojego serca i duszy. Książki pozwalają mi się zrelaksować, odpocząć, wyciszyć od nadmiaru wrażeń. Przywiązuję się do bohaterów literackich, widzę ich w swojej wyobraźni, czuję to, co oni. Zdarza mi się zarwać noc, wzruszyć i płakać. Często jest mi smutno i przykro, że muszę rozstać się z moimi "książkowymi przyjaciółmi"... Zawsze celebruję moment otwierania nowej książki, zaglądania do jej magicznego wnętrza.
  Od najmłodszych lat czytanie było dla mnie najlepszą zabawą, a książki najwierniejszymi przyjaciółmi. <3
  Nagle świat staje się piękniejszy, oraz ja szczęśliwsza, bo wiem, że robię to, co kocham... KOCHAM CZYTAĆ.

  e-mail: anetakasza28944@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Uwielbiam czytać książki, ponieważ...
  A - Automatycznie zapamiętuję sposób zapisu danych słów i zwrotów;
  B - Buduję "wieżę słów";
  C - Czytanie obniża poziom hormonów stresu;
  D - Dostarczają rozrywki;
  E - Ekscytuję się, kiedy czytam dobrą książkę;
  F - Fascynacja, która ogarnia mnie podczas czytania, jest niezapomnianym uczuciem;
  G - Gdzie są książki, tam jest radość;
  H - Hobby - czytanie to świetne hobby, wspaniała pasja;
  I - Inteligencja - książki podwyższają poziom inteligencji;
  J - Jeśli czytamy, stajemy się lepsi;
  K - Książki uczą, dostarczają wiedzy o świecie;
  L - Lepiej się wysławiam;
  M - Mam bogatą paletę słów;
  N - Nic tak nie koi nerwów, jak wieczór z książką i herbatą;
  O - Otwieram przed sobą świat, pełen różnych uczuć: radość, smutek, uśmiech, łzy;
  P - Poszerzam słownictwo;
  R - Rozwijam swoją wyobraźnię, a to ma wpływ na pomysłowość i kreatywność;
  S - Staję się wrażliwsza na świat;
  T - Tworzę w głowie "literackie obrazy";
  U - Ulepszam pamięć;
  W - Wpływają na strefę emocjonalną człowieka;
  Z - Zmuszam mózg do myślenia

  Uwielbiam czytać, bo książki posiadają w sobie magię, która przenosi mnie do innego świata, lepszego świata, gdzie przeplatają się różne uczucia: miłość, przyjaźń, radość, szczęście, żal, smutek, gorycz. Dzięki czytaniu odrywam się od rzeczywistości, codzienności, ludzi, od wszystkich problemów , zmartwień, trosk i dręczących mnie pytań. Kiedy czytam, jestem tylko ja, książka i obrazy tworzące się w mojej wyobraźni, które zmieniają się wraz z kolejnymi stronami i słowami. Kocham ten stan, gdy wiem, że nikt, ani nic nie jest w stanie mi przerwać cudownej podróży. Myśli odpływają i skupiam się jedynie na uczuciach i emocjach, które przenikają do mojego serca i duszy. Książki pozwalają mi się zrelaksować, odpocząć, wyciszyć od nadmiaru wrażeń. Przywiązuję się do bohaterów literackich, widzę ich w swojej wyobraźni, czuję to, co oni. Zdarza mi się zarwać noc, wzruszyć i płakać. Często jest mi smutno i przykro, że muszę rozstać się z moimi "książkowymi przyjaciółmi"... Zawsze celebruję moment otwierania nowej książki, zaglądania do jej magicznego wnętrza.
  Od najmłodszych lat czytanie było dla mnie najlepszą zabawą, a książki najwierniejszymi przyjaciółmi. <3
  Nagle świat staje się piękniejszy, oraz ja szczęśliwsza, bo wiem, że robię to, co kocham... KOCHAM CZYTAĆ.

  e-mail: anetakasza28944@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Lubię czytać książki, ponieważ podczas czytania przenoszę się w inny świat i zapominam o tym gdzie jestem. Przeżywam wtedy to samo co bohaterowie. Dzięki czytaniu książek poszerzamy wiedzę jak i słownictwo wraz z ortografią. :) Kiedy otwieram książkę, wchodzę przez drzwi do zupełnie innej krainy, gdzie wszystko jest inne. Czytanie to dla mnie najlepszy sposób na relaks oraz na zabicie czasu w autobusie lub w pociągu, e-mail: ad815@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Lubię czytać książki, ponieważ kiedy czytam to sprawia mi to radość, pozwala odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o codziennych trudnościach, czytanie to wspaniałe zajęcie na wolne chwile, pozwalające inaczej spojrzeć na wszystko i zrozumieć różne rzeczy, przeżyć wspaniałe przygody, poznać ciekawe osoby i związane z nimi historie oraz poszerzające nasz umysł, rozwijające wyobraźnię, uczące wielu wartości uwrażliwiających człowieka i niosących wiele mądrości, czytając dowiadujemy się wiele cennych informacji z różnych dziedzin i przeżywamy wiele emocji wraz z bohaterami, a także przenosimy się w różne miejsca i w zupełnie inny, niesamowity świat, nie ruszając się z wygodnego fotela, no i nie marnujemy przy tym czasu.

  Mój mail: beatakandzia@gmail.com
  Obserwuję jako: Beata Kandzia

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger