David Quammen - Ebola. Tropem zabójczego wirusa

Ostatnio w moje ręce trafiła książka Davida Quammen`a - Ebola. Tropem zabójczego wirusa.

Sceptycznie podeszłam do książki, bo jakoś nigdy sama z siebie nie brałam do rąk takich książek, a ciągot do medycyny nie miałam, no chyba, że oglądałam Dr. House`a (ale to nie za bardzo się liczy) :) Jestem osobą ciekawską więc, gdy dostałam tę książkę, postanowiłam zgłębić się w temat wirusa eboli.


"W 1976 r. z kongijskiej  puszczy wyłonił się zabójczy wirus. Ledwie się pojawił, a już go nie było - zniknął bez śladu. Minęły cztery dekady, w których wirus ebola sporadycznie powracała, za każdym razem siejąc spustoszenie.
Potrafi zabić nawet dziewięćdziesiąt procent swoich ofiar. Pomiędzy wybuchami choroby nie do odnalezienia, kryje się gdzieś głęboko w lasach deszczowych. Trwają poszukiwania zwierzęcia, które roznosi wirus. Dopóki nie znajdziemy, ebola będzie atakować ponownie"


Książka w sposób ciekawy wyjaśnia całą historię wirusa, przez co siedziałam po nocach z latarką w ręku, aby dowiedzieć się czy w końcu lekarze znaleźli zwierzę, które przenosi wirus.
Autor pisze bardzo fajnie w sposób, który może zainteresować nawet najbardziej oporne osoby w tym temacie, czyli "taką mnie".
"Ebola. Tropem zabójczego wirusa" jest na prawdę ciekawą powieścią, która rozwiewa kilka mitów na temat choroby, daje  nowe spojrzenie na chorobę, która w każdej chwili może zaatakować, a następny atak może być gorszy od ataku epidemii z 2014 roku.

Ja osobiście polecam książkę. Szczególną uwagę na tę lekturę zwróciłabym osobom, które interesują się medycyną. Jednak myślę, że każdy z Was znajdzie w niej coś dla siebie.

Dziękuję za przeczytanie, wydawnictwu Muza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger