Weteran - Katy Regnery (PATRONAT MEDIALNY)

Czy jest ktoś, kto nie zna Pięknej i Bestii pięknej baśni, która pokazuje prawdziwą miłość, uczy i wzrusza? Ja w tej baśni jestem zakochana od dziecka, wiele razy ją czytałam, a ile razy oglądałam film, nie jestem w stanie zliczyć. Często zastanawiałam się, czy taka miłość, jak ta baśniowa miałaby szansę przetrwać w prawdziwym świecie, ale dzięki Katy Regnery nie muszę już nad tym rozmyślać. Zapraszam na recenzję „Weterana” książki, która jest współczesną wersją Pięknej i Bestii. Czy i Wy tak jak ja zakochacie się w tej historii?

Savannah Carmichael przez swoją ufność straciła szansę na wymarzoną karierę dziennikarki śledczej w Nowym Jorku. Po swoim upadku wróciła do rodzinnego miasta i postanowiła pomóc siostrze w przygotowaniach do ślubu. Gdy kobieta straciła nadzieję na lepsze jutro, otrzymała ciekawą propozycję, poproszono ją o napisanie artykułu o jakimś interesującym człowieku. Kobieta nie zastanawiała się zbyt długo i postanowiła przeprowadzić wywiad z miejscowym odludkiem Asherem Lee, weteranem wojennym, z którym wojna nie obeszła się łaskawie. Okaleczony mężczyzna wrócił do domu już osiem lat temu, ale od tego czasu nie wychodził z domu. Każdy z mieszkańców miasteczka szanował jego prywatność i nikt nigdy go nie niepokoił. Dzień, w którym na progu jego domu stanęła Savannah Carmichael, wywrócił jego życie do góry nogami. Asher nie wierzył, że jeszcze kiedykolwiek będzie szczęśliwy, że będzie cieszył się z tego, że żyje, a tym bardziej nie wierzył, że się zakocha… Czy i dla nich będzie szansa na szczęśliwe zakończenie? O tym przekonajcie się sami.

Kiedy wydawnictwo Niezwykłe postanowiło wydać „Weterana” Katy Regnery wiedziałam, że go przeczytam, bo o tej książce słyszałam wiele dobrego. Czułam, że będzie to powieść, która mnie nie zawiedzie, która dostarczy mnie wielu emocji, a przede wszystkim wiedziałam, że będzie to książka opowiadająca niesamowicie piękną i mądrą historię. Czy miałam rację? Oczywiście, że tak! Przepadłam w tej historii z kretesem, pokochałam bohaterów (w szczególności Ashera) i wiem, że przeczytam wszystkie książki autorki, które ukażą się na naszym rynku wydawniczym. 

Ashera naprawdę nie sposób nie pokochać, a wszystko to za sprawą jego pięknego wnętrza i szczerego serca. Autorka idealnie oddała jego ból, cierpienie i inne emocje, które towarzyszyły mu dzień w dzień przez osiem lat. Z drżącym sercem obserwowałam zmianę, jaka w nim zachodziła, jak powoli otwierał się na życie i na kobietę, która dostrzegła w nim coś więcej niż tylko zniekształconą twarz. Jeżeli chodzi o Savannah to kobieta, która została zdradzona i oszukana przez mężczyznę, z którym planowała swoją przyszłość. Nie szukała miłości, ale czy z sercem można wygrać? Z Asherem pasowali do siebie idealnie, oboje zagubieni, szukający ukojenia i zrozumienia. Niestety jeden błąd Savannah zrujnował ich związek. Czy dostaną kolejną szansę?

W książce pojawia się także trochę odważnych scen miłosnych, ale autorka opisała je niezwykle prawdziwie i z ogromnym smakiem. Czasami zdarza się, że takie sceny są przerysowane i przekoloryzowane, ale tutaj tego nie znajdziecie. Poza tym styl autorki jest bardzo lekki i przez książkę po prostu się płynie. Czyta się ja szybko, chyba nawet zdecydowanie za szybko, bo ja nawet nie wiedziałam kiedy, znalazłam się na ostatniej stronie. 

„Weteran” to przepiękna historia o prawdziwej miłości, mówiąca o tym, że to nie wygląd, a piękne wnętrze jest najważniejsze w każdym człowieku. Czasami za piękną maską znajdziemy bestię, a innym razem bestia może okazać się księciem na białym koniu. To naprawdę wspaniała i emocjonująca opowieść, w której ból i cierpienie miesza się ze szczęściem i radością. Autorka uświadomiła mi, jak ważna jest akceptacja samego siebie i jakie cuda potrafi zdziałać miłość.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

13 komentarzy:

 1. Współczesne wersje starych, dobrych i mądrych baśni mają w sobie prawdziwą moc, choć niekoniecznie tę fantastyczną, magiczną. Ich siła ma swoje źródło zdaje się w realiźmie, dzięki czemu nie tylko czegoś uczą, niosą przesłanie, ale przede wszystkim czynią emocje prawdziwymi, przystępnymi. Nie mogę oprzeć się czytaniu Waszych recenzji, a później listę książek, które muszę przeczytać wypadałoby mi spisać na papierze toaletowym XXL! Recenzja, jak zwykle, świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie chciałabym poznać tę historię ;)
  https://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam wątpliwości co do tej książki i w sumie ciągle mam. Po recenzji wnioskuje,że fajna historia i ciekawi bohaterzy. niedługo sama się przekonam

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromną ochotę przeczytać Weterana, mimo, że zaległych na półce chyba z 15 😉 A przez Wasze recenzje moja lista książek jest długa, chociaż z drugiej strony, nie potrafię przewinąć, wchodzę i czytam...A zwłaszcza lubię Twoje recenzje, podobają mi się te same książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Przepiękna historia o prawdziwej miłości" zatem biorę ;-);-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna historia miłości tylko czytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też właśnie słyszałam o tej książce sporo pozytywnych opinii i bardzo chętnie i ja po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam jakieś pólkowe zaległości, a Ty ciagle wrzucasz tu jakieś perełki i wszystko by sie chciało przeczytać, tylko kiedy Pani, kiedy? :D Wrzucam do chowka, żeby mi nie uciekla i musi poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam tę książkę. Szczególnie to, że pierwszy rozdział i artykuł z gazety siostry Savannah, ma tak wielki wpływ na całość i towarzyszy czytelnikowi do ostatniej strony. Autorka przemyślała tę historię i dopracowała pod każdym względem. Piękna i mądra opowieść dwójki zagubionych ludzi. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy i nie mogę się doczekać, aż będę miała całą serię na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chce ta książkę baardzo czeka w koszyczku z innymi do zakupu
  Czuje ze będzie mi się podobać podczas zapowiedzi już tak myślałam ♡

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki Waszej uprzejmości, miałam przyjemność przeczytać ,,Weterana'' i w pełni zgadzam się z opinią.

  Autorka bloga https://wciagajaceksiazki.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger