Hold you close - Corinne Michaels, Melanie Harlow (PATRONAT MEDIALNY)

„Ian Chase złamał mi serce, kiedy miałam siedemnaście lat. Kolejne osiemnaście lat mojego życia spędziłam, nienawidząc go.

Ułatwia mi to jego bezczelny wyraz twarzy oraz fakt, że prowadzi życie playboya. Nie mogę tego nie zauważać, ponieważ mieszka obok mnie. Za każdym razem, gdy widzę, jak wychodzi z basenu – niemal nagi i nieprawdopodobnie seksowny – czuję, że gotuje się we mnie krew.

Zawsze uwielbiałam go nienawidzić.

Nigdy nie planowałam, że będę go potrzebowała.

London Parish jest najlepszą przyjaciółką mojej młodszej siostry, ale nie powstrzymało mnie to przed zakochaniem się w niej.

Mamy za sobą skomplikowaną przeszłość. Wszystko, co nas łączy, to fakt, że jesteśmy rodzicami chrzestnymi trójki uroczych dzieci mojej siostry. Lecz nasze życie zmienia się za sprawą tragicznego wydarzenia.

Teraz staramy się wychowywać dzieci, które kochamy, pogodzić się z niewyobrażalną stratą oraz zwalczyć rodzące się między nami pożądanie.

Moje życie wywróciło się do góry nogami, więc ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuję, jest ożywianie dawnych uczuć.

Nieważne, jak mocno bym ją trzymał, i tak nigdy nie będę mógł jej zatrzymać.”


„Hold you close” to powieść, w której się zakochacie, a rozstanie z bohaterami będzie wręcz bolesne. To przepiękna historia, która już od samego początku wzrusza, chwyta za serce i zostawia w nim świat. Autorki stworzyły coś wyjątkowego, coś co chwyta nas w swoje macki, coś co dostarcza ogromu emocji i niesamowitych wrażeń. Myślę, że o tej historii przez długi czas nie zapomnicie.

W książce poznajemy trzydziestopięcioletnią London oraz trzydziestosiedmioletniego Iana. Ona jest najlepszą przyjaciółką jego siostry i łączy ich wspólna przeszłość. Kiedyś darzyli się uczuciem, jednak teraz nie mogą na siebie patrzeć i kiedy mogą, schodzą sobie z drogi. Jednak niewyobrażalnie wielka tragedia, która spada na nich, jak grom z jasnego nieba, zmusza ich do połączenia sił i do zaopiekowania się trójką dzieci, których bezpieczny świat rozpadł się bezpowrotnie. Czy ta dwójka będzie umiała zakopać topór wojenny i stanie na wysokości zadania? Czy uśpione uczucia powrócą, by wywrócić ich świat do góry nogami? Czy Ian kolejny raz podejmie złą decyzję i pozwoli odejść kobiecie, którą kocha? Tego musicie dowiedzieć się sami.

"Dlaczego nadal istnieje ta iskra między nami? Jak to możliwe, aby kogoś nienawidzić i nadal pragnąć jego rąk?"

Zakochałam się w tej historii oraz w jej bohaterach i z zapartym tchem śledziłam ich pełną emocji historię. To książka, która wzrusza, skłania do refleksji nad ulotnością życia, ale także bawi, bo uwierzcie mi na słowo, że przepychanki między bohaterami nie raz wywołają uśmiech na waszych twarzach. Cieszę się, gdy w książkach, które poruszają bolesne tematy, pojawia się szczypta humoru, która wszystko równoważy, dzięki temu emocje nie przytłaczają, ale bez wątpienia i tak czujemy je całym sobą. W książce pojawia się także trójka świetnych dzieciaków, których świat rozpadł się milion kawałków. Stracili rodziców, a takie przeżycie ciężkie jest nawet dla dorosłego człowieka. Każdy z nich inaczej radził sobie z bólem i naprawdę nie można było nad ich losem przejść obojętnie. Serce mnie się krajało, gdy czułam cierpienie, ból i żal, jaki towarzyszył tym dzieciom na co dzień. Nie mam wątpliwości, że ich pokochacie i razem z nimi będziecie trzymać kciuki, by London i Ian odnaleźli drogę do swoich serc i zapewnili im nowy oraz kochający dom.

"Zraniłem ją i złamałem jej serce, ale ja kurwa zniszczyłem siebie w tym samym czasie. Nigdy o tym nie wiedziała."

„Hold you close” to powieść, którą polecam Wam z całego serca. To niezwykle emocjonująca historia o przyjaźni oraz miłość. Książka pełna bólu, cierpienia, która wzrusza, chwyta za serce, ale i daje nadzieję. Historia bohaterów uświadamia, że sekrety i tajemnice nigdy nie prowadzą do czegoś dobrego oraz że warto wybaczać i dawać drugą szansę, bo nigdy nie wiemy, kiedy skończy  się nasze życie… 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

4 komentarze:

 1. Muszę koniecznie poznać tę książkę, gdyż poprzednie powieści autorki wprost nie zachwyciły, więc jestem przekonana, że tym razem będzie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Corrine, przeczytam na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję patronatu a książkę z chęcią przeczytam :)
  Pozdrawiam, Pola.
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Super patronat. Muszę rozejrzeć się za książką.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger