First last look - Bianca Iosivoni

„Kiedy Emery Lance zaczyna swoje studia w Wirginii Zachodniej, jedynym czego sobie życzy jest nowy początek. Chce po prostu studiować: bez plotek na jej temat i potępiających spojrzeń nieprzyjaznych jej ludzi. Za to jest gotowa znieść naprawdę dużo, choćby wytrzymać w jednym pokoju z najbardziej denerwującym gościem wszech czasów. Ale sytuacja się komplikuje: najlepszy przyjaciel jej współlokatora, Dylan Westbrook, jednym spojrzeniem przyprawia ją o szybsze bicie serca. Przy czym jest to rodzaj faceta, od jakich Emery zawsze starała się trzymać z daleka: za przystojny, za miły i zdecydowanie zbyt zabawny. Jej serce jest znowu w niebezpieczeństwie…”

„First Last Look” to pierwszy tom serii First, autorstwa nieznanej mi dotąd autorki Bianki Iosivoni . To książki podchodziłam z dużym dystansem, gdyż taka literatura w ostatnim czasie zaczyna mnie się troszkę przejadać i naprawdę ciężko mnie zadowolić, zauroczyć, a tym bardziej zaskoczyć. Jednak teraz, gdy jestem już po lekturze, mogę śmiało napisać, że książka jest świetna, wciągająca i pochłaniająca. Autorka wie jak zaciekawić czytelnika, a jej lekkie pióro przypadło mi do gustu. Seria zapowiada się naprawdę dobrze, więc mam nadzieję, że kolejne tomy będą na tak samo wysokim poziomie i ich lektura będzie dla mnie samą przyjemnością. 

W książce poznajemy Emery, która ucieka przed przeszłością, przed plotkami, przed hejtem i rozpoczyna studia w Wirginii Zachodniej, czyli bardzo daleko od rodzinnego domu. Dziewczyna ma nadzieję, że w miejscu, w którym nikt jej nie zna, uda się jej zacząć wszystko od nowa. Jednak już pierwszego dnia nic nie idzie po jej myśli. Okazuje się, że przez pomyłkę musi dzielić pokój z chłopakiem, który nie robi na dziewczynie zbyt pozytywnego wrażenia, dostaje od nie w nos i obydwoje lądują na dywaniku u dyrektora. Jednak na tym nie koniec, bo później Emery poznaje przyjaciela swojego współlokatora i czuje, że ten chłopak to same kłopoty. Czy miły, zabawny i seksowny Dylan wywróci świat Emery do góry nogami? Czy wstydliwa przeszłość odnajdzie ją na drugim końcu świata? O tym musicie przekonać się sami.

"Ludzie, którym najbardziej ufasz, to również ci, którzy mogą cię najbardziej zranić".

„First last Look” opowiedziana jest z perspektyw obojga bohaterów, dzięki temu ma się wgląd w umysły obojga bohaterów, a co za tym idzie, poznajemy ich wszystkie myśli i przemyślenia. Bardzo polubiłam Emery, Dylana, ale i także pozostałych bohaterów. Autorka stworzyła głównym postaciom krąg przyjaciół, którzy stali się nieodzownym elementem tej historii i myślę, że gdyby kogoś z nich zabrakło, to książka dużo by straciła. Łączy ich ogromna przyjaźń, zawsze służą sobie pomocą i myślę, że każdy za każdym wskoczyłby w ogień. Autorka naprawdę w piękny sposób opisała, to co łączyło tę paczkę przyjaciół i uświadomiła mi, jak ważna jest przyjaźń i otaczający nas ludzie.

„First last look” to książka pełna humoru, ale i także poruszająca ważne tematy. Autorka pokazuje jak wielkim zagrożeniem, jest internet i uświadamia, że co raz zostanie wrzucone do sieci, to nigdy nie zginie. Mnie historia Emery i Dylana bardzo się podobała, więc niecierpliwie czekam na kolejne tomy tej serii.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger