Save you - Mona Kasten

„Nikogo dotąd nie obdarzyła takim uczuciem.
I nikt dotąd tak boleśnie jej nie zranił.
Ruby najbardziej chciałaby wrócić do dawnego życia, do czasu, gdy w elitarnym Maxton Hall nikt jej nie znał. Nie może jednak zapomnieć o Jamesie. Szczególnie że chłopak robi wszystko, co w jego mocy, by ją odzyskać.
Kiedy rodzina Jamesa przeżywa trudne chwile, dziewczyna pojmuje, że ich miłość od początku nie miała szans. Bo zamiast szukać u niej wsparcia, James łamie jej serce.
Ruby postanawia skupić się na wymarzonych studiach w Oksfordzie, jednak James nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć. Nie chodzi tylko o wspomnienia wspólnych chwil, które powracają, gdy Ruby najmniej się tego spodziewa. James wie, że zachował się niewybaczalnie, teraz stara się wszystko naprawić. Pytanie tylko, czy dziewczyna zdobędzie się na odwagę, by jeszcze raz podjąć ryzyko...”

Mona Kasten to autorka, której książki uwielbiam i zatracam się w nich be reszty. I choć autorka pisze przeważnie książki dla młodzieży i o młodzieży, to ja „starsza pani” uwielbiam czytać o pierwszych prawdziwych miłościach, nastoletnich problemach, które czasami przytłoczyłyby niejednego dorosłego oraz o ich wzlotach, oraz upadkach.  To wszystko znów dostałam od Mony Kasten, która napisała piękną historię o miłości, przyjaźni, o walce z przeszłością i teraźniejszością oraz o potrzebie wolności. „Save you” to drugi tom świetnej serii Maxton Hall i ja tylko i wyłącznie znów muszę napisać, że zakochałam się w tej historii i w jej bohaterach, bo Ruby i James to takie postacie, których nie sposób nie polubić. Cały czas kibicowałam im, by odnaleźli drogę do swoich serc i by zrozumieli, co jest najważniejsze w życiu, bo przecież serc nie obowiązują żadne reguły. 

W tym tomie w życiu bohaterów jest wiele zawirowań. James zmaga się z ogromną tragedią i nie potrafi zapomnieć o Ruby. Na wszelkie możliwe sposoby próbuje ją odzyskać, dziewczyna zawładnęła jego sercem i choć wie, że zawalił, że ją bardzo zranił, to ma nadzieję, że Ruby mu wybaczy. Ruby kocha Jamesa, jednak ciężko jej wybaczyć to, czego dopuścił się chłopak. Cały czas bije się z myślami i toczy wewnętrzną walkę rozumu z sercem, które cały czas bije głośno i mocno do tego pogubionego chłopaka. W tym tomie głos zabierają także inni bohaterowie, dzięki temu historia stała się jeszcze bardziej ciekawa, bo na wiele spraw możemy spojrzeć z różnych perspektyw. Poza tym i w ich życiu wiele dzieje, pojawiają się niespodziewane problemy i komplikacje, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Zakończenie kolejny raz mnie wkurzyło, bo autorka znów namieszała w życiu bohaterów. Mam nadzieję, że trzeci tom już niedługo wpadnie w moje ręce i dostanę odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.

Fabuła intryguje i wciąga już od samego początku. Autorka miała naprawdę świetny pomysł na tę historię i w pełni go wykorzystała. Znajdziemy w niej przyjaźń, miłość, tajemnice, namiętność oraz pożądanie. Mam nadzieję, że i na Was ta piękna historie wywrze dobre wrażenie i tak jak z bijącym sercem będziecie obserwować trudną drogę do szczęścia bohaterów. 

„Save you” to przepiękna historia o miłości, przyjaźni  o wybaczaniu oraz o nowym początku. To książka napisana w lekki sposób, tak by umilić czytelnikowi czas. Autorka wzbudziła we mnie dużo emocji, śmiałam się, psioczyłam na czym świat stoi, a i wzruszenie niejeden raz ścisnęło mnie za gardło. To naprawdę piękna historia miłosna, obok której nie można przejść obojętnie. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

1 komentarz:

  1. Słyszałam o tej książce skrajne opinie, więc teraz jestem w kropce, a odkąd ją ujrzałam na insta kilka miesięcy temu pragnęłam miec ją w swoich rękach... hmmm... Twoja pozytywna opinia mnie jesnak troche bardziej przekonuje na korzyść :)
    Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger