Zaryzykuję dla Ciebie - N. Coori Nasz Patronat

"Zaryzykuję dla Ciebie" N. Coori (pseudonim) to kolejny świetny debiut, który miałam przyjemność przeczytać. Przyjemność tym większa, że znam autorkę, a "Zaryzykuję dla Ciebie" czytałam w fragmentach na jej facebookwej grupie, zanim jeszcze było wiadomo, że powieść ta zostanie wydana. Zapraszam na recenzję.

Rose Jenkins, to piękna dwudziestokilkuletnia kobieta, która jest bardzo poraniona przez życie. Przeszła naprawdę wiele: śmierć siostry, molestowanie seksualne, a na dodatek snobistyczni rodzice, dla których najważniejsza jest pozycja społeczna. I to właśnie przez rodziców, kilka lat wstecz, Rose odeszła z domu i przeprowadziła się do Nowego Jorku, próbując ułożyć swoje życie na nowo. Gdyby nie ślub siostry, Rose na pewno nie przyjechałaby do rodzinnego Huston. Być może to przeznaczenie?
 W tłumie gości weselnych zauważa  - Taylora Harta, swoją pierwszą miłość. Taylor to przystojny, bogaty biznesmen, który ma również bardzo poranioną duszę. Niedawno wrócił w rodzinne strony i okazuje się, że nigdy nie zapomniał o pięknej Rosemarie Jenkins. Wystarczyło jedno spojrzenie, jeden gest i oboje wiedzieli, że uczucia, które zrodziły się w ich młodych sercach, przetrwały wszystkie te lata.

"Zaryzykuję dla ciebie, Taylorze Hart, bo zakochałam się w tobie"

"Zaryzykuję dla Ciebie" to powieść łącząca w sobie kilka gatunków. Romans, erotyk, a nawet kryminał. Jest to przepiękna historia o dwójce ludzi, którzy są boleśnie doświadczeni przez życie, a każde z nich skrywa pod maską obojętności swe własne demony. To, że spotykają się po latach rozłąki może jedynie wpłynąć na korzyść dla nich. Dla ich dusz oraz dla serc. 

Rose, po swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, przekonana jest, że nie potrafi kochać, a jej serce zamieniło się w zimny głaz i żaden mężczyzna nie potrafił tego zmienić. 

Taylor w każdej kobiecie szukał choć namiastki Rose. Wykorzystywał je, a później porzucał nie oglądając się za siebie. 

Ale sny się spełniają. Jedno popołudnie odmieni życie tej dwójki. Miłość Rose i Taylora nie będzie jednak usłana różami, gdyż przeszłość będzie przypominać o sobie w najmniej odpowiednich do tego momentach. Czy będą tak silni, by sobie z tym wszystkim poradzić? Przecież miłość pokona wszystko…  Ale czy tak będzie i tym razem?

Styl N. Coori jest bardzo przystępny i lekki, a książkę czyta się zdecydowanie szybko. Narracja prowadzona jest w osobie pierwszej, a wszystkie wydarzenia  zostały opisane z perspektywy obojga bohaterów, co umożliwia nam dogłębne poznanie każdego z nich. Ja osobiście uwielbiam, gdy autorzy pokazują nam różne perspektywy, bo można sobie wtedy pozwolić na lepszą analizę postaci. W powieści tej wątkiem przewodnim jest romans Rose i Taylora, ale nie tylko. Pojawia się dość ciężki temat wykorzystywania seksualnego dzieci, z którego ujęciem  autorka poradziła sobie bardzo dobrze. Przedstawione czytelnikom retrospekcje z tego okresu życia Rose, wywołują gęsią skórkę i sami odczuć możemy ból i strach bezbronnego dziecka. Nie zabraknie tu również wątku kryminalnego, z samą rosyjską mafią w roli głównej. 

N. Coori świetnie dawkuje napięcie. Historia ta zawiera wiele tajemnic, ale jeżeli liczycie na to, że po odwróceniu kilku kolejnych stron, coś się wyjaśni, to złudne Wasze nadzieje. Wyjaśnienia nadchodzą niespodziewanie i kiedy myślimy, że teraz to już na pewno wszystko musi być dobrze, autorka  zaskakuje nas kolejnym BUM! 
Emocji w tej książce Wam na pewno nie zabraknie, a sceny seksu wywołają rumieniec na twarzy. Ja jestem tą książką zachwycona i mimo, że już wcześniej poznałam losy Rose oraz Taylora, to z wielką chęcią powróciłam do ich historii. I pewnie wrócę jeszcze nie raz. Jeżeli nie w tej, to w kolejnej części, na którą niecierpliwie czekam. 

„Zaryzykuję dla Ciebie”, to udany debiut naszej rodzimej młodej autorki. Polecam z całego serca do zapoznania się z tą piękną historią o prawdziwej miłości. 

P.S. Dziękuję N. Coori za piękne podziękowanie, zamieszczone w książce, czuję się wyróżniona. <3


Za możliwość przeczytania książki przedpremierowo dziękuję Wydawnictwu Novae Res.


Wydawnictwo: Novae Res
Przybliżona data premiery: Rok 2015

12 komentarzy:

 1. hmm, trochę pachnie Greyem, ale okaże się, dopiero gdy przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym tej książki w ogóle nie porównała do Greya. Poczekam na Twoją opinię gdy przeczytasz. :)

   Usuń
 2. Czytałam fragmenty na fp autorki i mnie osobiście kojarzyły się z serią Ten Mężczyzna. Niby opis książki całkiem inny a fragmenty szło odebrać też inaczej. Zobaczymy jakie będą wrażenia po przeczytaniu całości. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie ta książka w ogóle nie przekonuje, mafia wykorzystywanie seksualne miłość nie za dużo tego? Zobaczymy jak to się potoczy. . .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My z czystym sumieniem polecamy ten debiut. Warto kupić książkę i wspierać młodą i zdolną autorkę. Jeśli lubisz romanse tego typu, to ta powieść powinna Ci się spodobać.

   Usuń
  2. Książka super, pytanie kiedy kolejne części?

   Usuń
 4. Serdecznie polecam tą książkę!!!! Jest nadzwyczaj wciągająca pełna napięcia, miłości, nienawiści i zwrotów akcji. Jest w niej to czego brakuje wielu innym książkom znanych już pisarzy. Świeżość i realizm!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna recenzja:) jestem bardzo ciekawa tej książki

  OdpowiedzUsuń
 6. No czekam z niecierpliwością na ta pozycję wydawniczą a po tej recenzji jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie, na pewno zamówię :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger