Brygida Star Show - MagdalenaTrubowicz

"Brygida Star Show" to już kolejna książka w dorobku Pani Magdaleny Trubowicz. Jak nam sam tytuł sugeruje powinniśmy mieć niezły "show" podczas czytania tejże książki. Ale czy na pewno tak będzie?

Brygida to trzydziestoletnia kobieta, singielka (nie z wyboru). Pracująca w jednej z większych korporacji. Jej życiem rządzi pech oraz nadopiekuńcza mamusia. Można by rzec, że Brydzia to typowa "blondynka z kawałów". Jednakże nasza bohaterka ma ogromny dystans do siebie oraz świata, i mimo niekończącego się pecha idzie przez życie z dumnie podniesioną głową.
 Brygida marzy o wielkiej miłości, z każdym ze swych byłych wybranków snuła plany matrymonialne, ale niestety każdy z tych związków nie trwał zbyt długo. Ale przecież miłość może czaić się za rogiem. Tylko czy nasza bohaterka dostrzeże ją na czas?

"Brygida Star Show" to typowa komedia romantyczna z ogromnym naciskiem na "KOMEDIA". Poznajemy Brygidę, na pozór normalną kobietę, ale czy na pewno? Autorka przedstawia nam dwadzieścia osiem dni z życia Brydzi. Dwadzieścia osiem dni, które wywrócą życie naszej bohaterki do góry nogami. Tylko dwadzieścia osiem dni, a przeżyć za cały rok. Począwszy od niefortunnej wizyty u fryzjera, gdzie zostaje obcięta a'la Tyberiusz Kowalczyk, skończywszy na egzaminie na prawo jazdy, który nasza bohaterka zdaje w stroju siostry zakonnej. Nie wspominając już o depilacji wąsika wapnem budowlanym. A to tylko przedsmak jej perypetii.

Książka napisana jest bardzo lekko, stylem, który przypadnie do gustu każdemu. Czytając ją nie zdajemy sobie sprawy, że zbliżamy się nieuchronnie do końca tej świetnej opowieści. Prześmieszne wpadki Brygidy rozbawią Was do łez. Ja podczas czytania zaśmiewałam się do rozpuku tak, że aż moje dzieci wychodziły z pokoju, patrząc co ta ich mama wyrabia. Ale po prostu inaczej się nie dało. Każdy z bohaterów tej książki jest komiczny na swój sposób i nie ma mocy żeby ich nie lubić.
 Można by tę książkę porównać do "Dziennika Bridget Jones", ale po co? Dla mnie "Brygida Star Show" jest zdecydowanie lepsza i napisana przez naszą rodaczkę. 

Książka ta idealnie nadaje się na leniwe popołudnie, a kiedy przeczytacie pierwszą stronę jestem przekonana, że nie odłożycie jej póki nie skończycie. Jest to książka, która przegoni najciemniejsze chmury a wasz humor wskoczy na najwyższy poziom. Mnie Pani Magda "kupiła" tą książką i niecierpliwe wyczekuję części drugiej.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce.

Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 30.07.2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger