Uwikłana - Bruce Porter

„Dwa światy
Dwie twarze
Jedna kobieta”

Pilar to piękna pochodząca z wyższych sfer Kolumbijka, która już w młodości postanawia, że pójdzie inną drogą, niż chce jej rodzina. Często wpada w kłopoty i tak samo jest, gdy poznaje mężczyznę, który zajmuje się handlem narkotykami. To przez niego zostaje uwikłana w handel kokainą w międzynarodowym kartelu i bardzo szybko staje się jego liderką. Jednak to wszystko nie trwa długo i kobieta postanawia zmienić swoje życie, wraz z dziećmi próbuje zacząć nowe życie na Florydzie, jednak i ją w pewnym momencie dopada sprawiedliwość. Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji groźnego kartelu w celu przechwycenia dużej sumy pieniędzy i kokainy. Doświadczona Pilar wciela się w rolę idealnie, jednak przez to znajduje się na celowniku kolumbijskich partyzantów, którzy ją porywają i w tym momencie zaczyna się jej gra o największą stawkę, czyli życie.

Lubię czytać książki oparte na faktach, bo to przecież prawdziwe życie pisze najciekawsze historie. Taką książką jest właśnie „Uwikłana” Bruce Portera. Bardzo cieszyłam się z możliwości przeczytania tej powieści, bo już okładka i opis niezmiernie mnie zainteresował. Narkobiznes to temat, który interesuje wiele osób, powstaje wiele książek i filmów dokumentalnych, które sama lubię oglądać, więc ta książka po prostu wydawała się dla mnie idealna. Narkotyki to zmora ludzkości już od dziesiątek lat i na pewno nigdy nie znikną z naszej planety, ale można walczyć i rozbijać narkotykowe kartele, które winne są śmierci milionów osób na całym świecie.

Powieść ta przede wszystkim opisuje narkotykowy światek lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych i trzeba przyznać, że był to złoty okres narkobiznesu. Poznajemy ten świat od podszewki, widzimy, jaki to dochodowy biznes i jak silne i wpływowe są kartele narkotykowe. Handel, przemyt, dystrybucja i grube miliony. Oczywiście poznajemy także drugą stronę, czyli policję, która z tym walczy i próbuje rozbijać te dochodowe interesy. Widzimy także, jak duże postępy poczyniły wydziały narkotykowe od lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku.

„Uwikłana” to powieść niesamowicie wciągająca i pochłaniająca. Nie potrafiłam się oderwać od czytania, tak mocno zafascynowała mnie ta historia. Autor perfekcyjnie opisał historię Pilar i bardzo umiejętnie wplótł w nią zeznania kobiety i wszystkich osób, które były w tę operację zaangażowane. Na pewno jest to powieść, która uświadamia zwykłemu człowiekowi rozmiar i powagę narkotykowego problemu.


Polecam tę powieść wszystkim, dla mnie to jedna z lepszych książek o biznesie narkotykowym i walce z nim. To także kawał ciężkiej dziennikarskiej roboty i dlatego chylę czoła przed autorem. Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

14 komentarzy:

 1. Intrygująca okładka i bardzo ciekawy opis książki. Aż trudno uwierzyć, że to jest prawdziwa historia. Książka dodana do listy. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcająca recenzja. Niby temat tabu, a jednak o nim głośno cały czas :). W wolnej chwili na pewno sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi intrygująco :) będę miała te pozycje na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwa historia? Lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiem, że to tylko kwestia czasu, kiedy ten tytuł wpadnie w moje ręce. Już nie mogę się doczekać :) Dobrze, że przypadła Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytając tę książką trudno uwierzyć momentami, że jej fabułę napisało życie. To powieść, która jest niczym rasowa sensacja, choć w rzeczywistości została oparta na faktach. Naszym zdaniem to must-have dla fanów obydwu gatunków i nie tylko. Zdecydowanie polecamy! Świetna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 7. Boję się czasem literatury faktu..,
  że nie zainteresuje, że nudna, że nijaka.
  Hmm po recenzji na to się chyba nie zanosi także w niedalekiej przyszłości chyba się skuszę ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też rzadko czytam takie książki, ale ta jest naprawdę świetna :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger