Misja Wywiad z Anetą Krasińską
Zapraszamy na Misję Wywiad z Anetą Krasińką. Najnowszą powieść autorki wygrywa Katarzyna Różalska. Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt na naszym fp, w ciągu trzech dni.Barbara Pawlik
1. Pisanie to radość, która daje szczęście a wiec czy zdarzyło się ze gdzieś myśl twórcza przyszła w nocy kiedy się już zasypało i np. trzeba było wstać światło zapalić i zapisać ,. Żeby nie uleciała z wiatrem myśl Czy właśnie takie sytuacje miały miejsce lub podobne ?

Zawsze, kiedy jestem w fazie pisania, moi bohaterowie towarzyszą mi prawie cały czas. To z nimi zasypiam i otwieram oczy, ale nigdy przez nich nie zarywałam nocy. Wolę być wyspana, kiedy mam pracować. 


Justyna Grzesikowska-Szewczyk
Moje pytanie do Pani Anety brzmi: "skąd wzięła się pasja do pisania książek?" I "czy ona jest tak duża,że byłaby Pani w stanie zgodzić się bo na propozycję ekranizacji jednej z nich, dostając takową propozycję od znanego reżysera/rki i kto to w Pani marzeniach mógłby by być, jeżeli taki istnieje." Pozdrawiam ciepło Justyna. 

Szczerze powiedziawszy, mocno bym się zastanawiała nad ekranizacją. Obawiałabym się, że scenarzysta wprowadzi dużo zmian, a reżyser będzie chciał stworzyć swoją własną opowieść. Wiele książek w ten sposób straciło swój urok. Jeśli już bym się zdecydowała, to reżyser musiałby być wrażliwą osobą, która dogłębnie rozumiałaby moje przesłanie. 

Joanna Wiewióra
1. Nawiązując do tytułu książki ,,Pragnienia Elżbiety " - jakie jest Pani największe pragnienie, bądź może je już Pani spełniła?

Moim pragnieniem jest osiedlenie się w Hiszpanii. Jeszcze nie wiem czy to będą wyspy, czy kontynent, ale to tam chciałabym się zaszyć i pisać, pisać i jeszcze raz pisać. 


Elżbieta Kmieć
1. Bohaterka powieści jest kobieta, moją imienniczką, dlaczego główna postać dostała to wspaniałe imię?

Rzeczywiście Elżbieta to piękne imię, dlatego cieszę się, że jedna z moich bohaterek je nosi. Imiona moich bohaterek dobieram w specyficzny sposób. W każdym z nich musi się znaleźć litera “l”. Nie pamiętam skąd się ten warunek wziął, ale póki co udaje mi się tego trzymać. Wydaje mi się, że wtedy imiona mają w sobie coś magicznego i pięknie brzmią. 

Magdalena Faltyn
1. Czy w swoje książki wprowadza pani wątki ze swojego życia lub życia bliskich?

Jako takich historii nie opisuję, bo nie zajmuję się pisaniem biografii, ale niektóre wątki czy sytuacje miały miejsce w życiu moim lub moich znajomych. Być może dlatego niektórzy twierdzą, że książki są życiowe. 


Ewelina Łukawska
1. Gdyby ktoś zaproponował Pani podróż życia byłaby Pani w stanie porzucić swoje dotychczasowe życie, by spełnić marzenia?

Jestem realistką, więc nie wierzę w przypadkowe i bezinteresowne działanie osób trzecich. Poza tym nie mogłabym porzucić wszystkiego i po prostu wyjechać. Raczej planuję swoje podróże, by uniknąć rozczarowań. Ale ta cząstka mnie, która odpowiada za marzenia została połechtana tym pytaniem, dlatego chciałbym doświadczyć takiego kłopotu :) 


EP EP
1. Pisarz to wolny zawód. Jak Pani mobilizuje się do pisania? Ma Pani jakieś stałe godziny pisania, czy może czeka Pani na wenę?

Faktycznie pisanie wymaga dużo samodyscypliny i uporu. Nawet jeśli bardzo się to lubi, to jest to wyczerpujące zajęcie i nie ma w nim miejsca na rozkojarzenie czy gorszy dzień, bo najzwyczajniej w świecie nic z tego nie będzie. Wtedy lepiej w ogóle nie siadać przed komputerem, tylko wyjść na spacer. Weny nie mam tylko wtedy, gdy ktoś skutecznie podetnie mi skrzydła. Potrzebuję chwili, żeby się pozbierać i znowu siadam do pisania. 


Grażyna Stando
1. Adaptację jakiej książki uważa Pani za najlepszą i dlaczego?

Niestety nie jestem fanką adaptacji, dlatego nie lubię ich oglądać. Póki co nie znalazłam takiej, która podbiłaby moje serce. Kocham książki i nie lubię porównywać swojej wizji z wizją reżysera. 

Katarzyna Różalska
1. Zainteresował mnie wątek Leny, wykluczonej przez rówieśników i szukającej akceptacji u starszego od niej Adama. Czy da się dotrzeć do nastoletnich buntowniczek, aby przestrzec przed takimi znajomościami? Przecież one i tak wiedzą lepiej. Znajdę podpowiedź w Pani książce? :)

Nastolatki to taka tykająca bomba i nigdy nie wiadomo, kiedy wybuchnie, dlatego trzeba zachować czujność. Kochać i szanować, ale jednocześnie pytać i nie dać się zbyć zdawkowymi odpowiedziami. Każdy człowiek jest inny, dlatego nie ma jednej recepty dla wszystkich, ale nigdy nie można się poddać i przestać walczyć o swoje dziecko. Myślę, że Lena jest przykładem dziewczyny, która wiele przeszła w bardzo młodym wieku i zupełnie się pogubiła, a czy uda jej się pozbierać, to okaże się w ostatniej części. 

2. Czy łatwiej jest Pani pisać książki jednotomowe czy te zaplanowane na kilka części?
Pozdrawiam :)

Książki jednotomowe pisze się o wiele łatwiej, gdyż łatwiej zapamiętać i nie pogubić się w fabule. Z sagą zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że zakończenie się rozjedzie i trzeba będzie wprowadzić wiele zmian w treści. A później trzeba czytać i poprawiać, poprawiać i poprawiać… Ale kiedy wreszcie praca będzie zakończona, to satysfakcja gwarantowana. 

Ewelina Rybicka
1. Gdyby miała Pani okazję spotkać się z pisarzem nawet z dalekiej przeszłości, kto by to był i dlaczego akurat on/ona?

Gdybym miała się spotkać z pisarzem z przeszłości to chciałabym poznać klasyków: Mickiewicza i Słowackiego. Fascynuje mnie język i środki wyrazu, którymi się posługiwali. A że panowie za sobą nie przepadali, to tym bardziej chciałbym ich postawić naprzeciw siebie. To mogłoby być ciekawe doświadczenie. 
9 komentarzy:

 1. Interesujący wywiad, gratuluję! Teraz czytając książki pani Anety na pewno zwrócę większą uwagę na dobór imion. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi. A najbardziej uśmiechnęłam się czytając ostatnią odpowiedź. Faktycznie mogłoby być ciekawie, gdyby tak Słowacki z Mickiewiczem się spotkali :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wywiad. Cykl jeszcze przede mną, ale wkrótce nadrobię.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lektura książek jeszcze przede mną. Wywiad przeczytałam z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie poznałam twórczości autorki, ale wywiad nieco "przybliżył" mi jej postać. Dzięki temu będę miała motywację, by przeczytać jej książki.
  Zwyciężczyni konkursu gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorka zaintrygowała mnie ta literą "l" w imionach. Wywiad ciekawy :)

  Pozdrawiam
  https://zksiazkanakanapie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam Marzenia Kaliny i zachwyciła mnie! Pochłonęłam tą książkę w jeden wieczór. I dziś przyszła do mnie książka Pragnienia Elżbiety

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny wywiad ;)
  Zawsze jakieś ciekawostki miło poznać

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Aneta wydaje się bardzo sympatyczna, szczególnie słowa o nastolatkach przypadły mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger