Pętla - Faye Kellerman

"Pętla" Faye Kellerman, to już kolejna powieść o przygodach porucznika Petera Deckera. Uwielbiam kryminały, uwielbiam również twórczość Faye Kellerman, która zawsze czymś mnie zaskakuje. Czy tak było i teraz? Zapraszam na recenzję.

Porucznik Peter Decker pomaga swojej znajomej z młodzieńczych lat rozmówić się mężem - płatnym zabójcą. Kobieta po tym jak została pobita, oczekuje od męża zgody na separację. Wydaje się, że małżonkowie doszli do porozumienia, lecz wieczorem okazuje się, że Terry zaginęła, zostawiając nastoletniego syna. Czy za sprawą zniknięcia kobiety stoi jej mąż?

W tym samym czasie, na placu budowy, zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Kobieta została powieszona na jednej z krokwi. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że kobieta popełniła samobójstwo. Ale czy na pewno? Denatką okazuje się młoda pielęgniarka, pracująca w pobliskim szpitalu, która lubiła się zabawić i nie grzeszyła wiernością. 
Oczywiście tym zagmatwanym śledztwem zajmie się porucznik Decker, a droga do rozwiązania tej zbrodni nie będzie ani łatwa, ani przyjemna.

"Pętla", to już kolejna z książek Faye Kellerman, którą miałam przyjemność przeczytać. Uwielbiam styl jakim operuje autorka, jest on niezwykle lekki, przez co książkę czyta się bardzo szybko, a my wsiąkamy w głąb fabuły i przeżywamy książkę wraz z bohaterami.

Powieść ta jest wielowątkowa, wraz z porucznikiem Deckerem zajmujemy się morderstwem pielęgniarki, poszukujemy Terry oraz towarzyszymy mu w jego prywatnym życiu, które jest również bardzo ekscytujące. Każdy z tych wątków jest bardzo ważny, wszystkie razem tworzą spójną całość. 
Faye Kellerman jest wręcz mistrzynią dbania o szczegóły, wszystko jest wręcz perfekcyjnie dopracowane, każdy nawet najdrobniejszy szczegół jest idealnie wpasowany w całość fabuły. 

Genialna kreacja bohaterów, tych pierwszoplanowych oraz drugoplanowych. Każdemu z nich autorka poświęciła wiele uwagi, szczególnie warto zwrócić ją na Gabriela - syna Terry oraz Chrisa, który wychowywał się trudnych, wręcz patologicznych warunkach, z ojcem płatnym zabójcą. Widzimy ogromną różnicę między nim a dziećmi porucznika, możemy zauważyć jak ważna jest miłość podczas wychowywania dzieci, żadne pieniądze jej nie zastąpią.

Wracając do wątku kryminalnego, to uważam jest on świetny i został genialnie poprowadzony przez autorkę. Przez całą książkę kluczymy oraz błądzimy, sprawdzając każdy najdrobniejszy szczegół, który nie zawsze przybliża nas do rozwiązania śledztwa. "Pętla", to książka pełna napięcia, nieprzewidywalna, z naprawdę mocnym zakończeniem. I to jest to co lubię najbardziej w takim rodzaju literatury.

Książkę oceniam bardzo dobrze, myślę, że fani kryminałów odnajdą w niej coś dla siebie. Ja znalazłam wszystko co powinien zawierać dobry kryminał - misternie uwikłaną zagadkę, napięcie oraz nieprzewidywalne zakończenie. Prócz tego dostałam również dobry kawał powieści obyczajowej, która jest perfekcyjnie wplątana pomiędzy karty powieści.
Polecam!!!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

Data wydania: 17.02.2016

2 komentarze:

  1. Kurczę, ostatnio coraz bardziej zaczynam interesować się takiego typu literaturą. Po Twojej recenzji zdecydowanie żałuję, że powieści nie mam na półce. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę polecam, i myślę, że gdy raz przeczytasz dobry kryminał to już zawsze będziesz je czytać :)

      Usuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger