Szukając tego - Kinga Tatkowska

„Czasem doświadczamy czegoś, od czego chcemy uciec. Nigdzie konkretnie – byle dalej.”

Dziewiętnastoletnia Nela próbuje uwolnić się od przeszłości. Pakuje plecak, kupuje bilet na autobus i wyrusza w podróż. Nie wie, jaki będzie ostateczny cel jej podróży, ale wie, że musi uciec jak najdalej od dotychczasowego życia, które było piekłem. Niespodziewanie na jej drodze staje ON… Arek ma trzydzieści jeden lat i już dawno stracił nadzieję na lepszą przyszłość. On także ucieka przed życiem, przed samym sobą. Mogłoby się wydawać, że dwie tak poranione przez życie osoby nie mają szans na odrobinę szczęścia. A może jednak?

Los, przypadek czy może przeznaczenie, połączyło tak różne, a zarazem tak podobne do siebie osoby?

Uwielbiam takie debiuty. Kinga Tatkowska napisała naprawdę bardzo dobrą powieść, która wciąga już od samego początku. Jestem wręcz zachwycona i mam nadzieję, że ukaże się kolejna część, gdyż to dopiero początek drogi tej dwójki bohaterów. Jest to powieść bardzo dojrzała, życiowa oraz świetnie napisana, aż trudno uwierzyć, że to debiut. W moim odczuciu, WSPANIAŁY debiut.

W powieści tej poznajemy dwójkę bohaterów, która spotkała się całkiem przypadkowo. Razem przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz, lecz nie jest to zwykła podróż. To ucieczka, przed życiem, przed wspomnieniami, przed demonami przeszłości oraz przed poczuciem winy. Oboje chcieliby zacząć żyć na nowo, i znaleźć swoje własne miejsce na ziemi, lecz za bardzo nie wiedzą jak to osiągnąć, gdyż cały czas towarzyszą im wydarzenia z przeszłości. Ta wspólna podróż bardzo ich do siebie zbliża, zostają przyjaciółmi, wspierają się na każdym kroku. Są dla siebie jak lekarstwo na troski oraz smutki. Żadne z nich nie szuka miłości, to miłość znajduje ich…

Jestem także zachwycona kreacją bohaterów. Są to osoby bardzo realistyczne oraz wyraziste, które na długo zapadają w pamięci. Oboje mają wiele zalet, ale także wad, przez które mogą stracić wszystko to, co udało im się na nowo zbudować.

Polecam Wam tę powieść z całego serca. Naprawdę warto poznać historię Arka oraz Neli, która jest jak z życia wzięta. Momentami smutna, a kiedy indziej przepełniona zabawnymi dialogami między bohaterami.

„Szukając tego” to wyśmienita powieść o ludziach, którzy na nowo poszukują swojego miejsca na ziemi, to wyprawa w najciemniejsze zakamarki drugiego człowieka oraz szukanie, choć namiastki szczęścia. Szczęścia, które choć przez chwilę wywoła uśmiech na twarzy.

Uwierzcie mi, że naprawdę warto przeczytać tę powieść, bowiem jest to powieść, która daje NADZIEJE

OBY WIĘCEJ TAKICH DEBIUTÓW POJAWIAŁO SIĘ NA NASZYM RYNKU WYDAWNICZYM.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res.


4 komentarze:

 1. Czytałam i bardzo, bardzo mi się podobało. Jest mądrze i dowcipnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że wielu z nas prześladują duchy przeszłości, od których trudno jest się nam uwolnić. Nasi główni bohaterowie będą musieli przejść długą drogę, żeby odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Bardzo chętnie przeczytałabym tę powieść, która niewątpliwie posiada piękną fabułę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam z calego serca :) Naprawdę warto sięgnąć po tę powieść :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger