Szpilki, Paryż i miłość - Paulina Wnuk - Crepy

„Świat mody, romantyczny Paryż i miłość, która pojawia się znienacka.”

Życie dziewiętnastoletniej Julii zmienia się w ciągu jednego dnia, a wszystko to za sprawą agentki rekrutującej modelki, która zaczepia dziewczynę na ulicy i proponuje jej udział w castingu. Julia obawia się, że to kiepski żart, ale postanawia zaryzykować. Udaje jej się zdobyć prestiżowy kontrakt w agencji w Paryżu. Jednak zawód modelki nie jest wcale taki łatwy, a na sukces trzeba ciężko pracować. Wyczerpujące pokazy, ostra rywalizacja, niemoralne propozycje oraz smak upokorzenia i goryczy, to normalność w świecie modelingu. Czy Julia odnajdzie się w takim świecie? Czy Paryż nieodwracalnie zmieni jej życie? Będzie się działo, tym bardziej, że na horyzoncie pojawi się miłość...

Paulina Wnuk – Crepy – urodziła się i wychowała w Łodzi. Od ponad szesnastu lat mieszka w Paryżu. To autorka bloga Mama w Paryżu i książki Mój Paryż, moja miłość. Żona paryżanina, mama dwójki dziewczynek, wielbicielka podróży. Jedna z pierwszych polskich modelek, która chodziła po międzynarodowych wybiegach. Kocha wysokie szpilki, szampana i Paryż.

„Szpilki, Paryż i miłość”, to bardzo fajnie napisana powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym. Tak bardzo zafascynowała mnie ta historia, że książkę przeczytałam w jeden wieczór. Zostałam zaciekawiona już od pierwszej strony i nie było siły bym choć na chwilę się od niej oderwała. To świetna opowieść ukazująca cienie i blaski pracy modelki, pracy, która dla zwykłych ludzi wydaje się być tylko i wyłącznie zabawą.

Powieść napisana jest niezwykle lekko i dzięki temu naprawdę bardzo szybko się ją czyta. To co da się wyczuć po przeczytaniu pierwszej strony, to niezwykła naturalność każdego wątku, gdzie nic nie jest wyolbrzymione ani przekoloryzowane. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, a to dla mnie jest najważniejsze.

Pani Paulina dużo uwagi poświęciła także wątkowi przyjaźni, która jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Piękna przyjaźń między dziewczynami, które pochodzą z różnych zakątków świata, gdzie nie ma podziałów ani dyskryminacji rasowej. Przecież każdy może zostać naszym przyjacielem, bez względu jaki ma kolor skóry i skąd pochodzi.


Szczerze polecam Wam tę powieść. To książka ukazująca prawdziwe życie modelek, które nie jest usłane różane. Ciągła walka, wyrzeczenia i czyhające niebezpieczeństwa, to codzienność, z którą spotykają się te młode kobiety. To także książka o miłość oraz przyjaźni, która nie zna granic. To również podróż po Paryżu, mieście mody oraz miłości.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

3 komentarze:

  1. Temat zdecydowanie mi odpowiada, chętnie bym przeczytała ;) Okładka też zachęca ;)
    http://justboooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Paryż i miłość zdecydowanie muszę to przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger