Nie ma tego złego - Katarzyna Żak

Katarzyna Żak w swojej debiutanckiej powieści "Nie ma tego złego", proponuje rozwiązanie zagadki kryminalnej, jako lek na złamane serce. Czy okaże się on skuteczny w przypadku głównej bohaterki Zuzy? Przekonajcie się sami.

"Jak nie załamać się po rozstaniu, napisać dobry felieton i rozwiązać zagadkę morderstwa?

Życie Zuzanny zmienia się o 180 stopni, gdy narzeczony porzuca ją dla innej. Zostaje jej niespłacony kredyt i puste mieszkanie, które miało być wymarzonym gniazdkiem. Po powrocie do rodzinnej miejscowości Zuza stara się zacząć wszystko od nowa. Jako dziennikarka lokalnej gazety niespodziewanie angażuje się w rozwikłanie tajemnicy morderstwa. Pomaga jej w tym wzbudzająca respekt we wszystkich mieszkańcach panna Krystyna – błyskotliwa i ironiczna emerytka pasjonująca się szydełkowaniem oraz… zagadkami kryminalnymi.

Miasto huczy od plotek, a w plątaninie tropów niełatwo znaleźć właściwy ślad… Czy dawne sympatie i szkolni wrogowie pomogą, czy przeszkodzą w rozwiązaniu zagadki? Czy nieprzyjemna prawda przesłoni idealny obraz dawnych przyjaźni?

„Nie ma tego złego” to zaskakująca, zabawna, a zarazem znakomicie napisana kryminalna łamigłówka. Przekonaj się sama, czy wpadniesz na właściwe rozwiązanie! "

Katarzyna Żak to wielokrotnie nagradzana w konkursach literackich, pisarka- hobbystka. Jej opowiadania ukazały się w antologiach:  „Morderstwo na jedynkę” i  „Wyspa A.1474” oraz czasopiśmie QFant. Z zamiłowania, również fotografka i podróżniczka.

"Nie ma tego złego" to lekka powieść kryminalna ze sporą dawką humoru. Perypetie porzuconej narzeczonej, Zuzanny i sympatycznej staruszki, pani Krystyny, wspólniczki w rozwiązaniu zagadki dwóch morderstw, które miały miejsce w rodzinnym mieście bohaterki.
Rozwikłanie łamigłówki nie będzie proste. Jedną z ofiar jest przyjaciółka Zuzanny ze szkolnej ławy, co zapewne jest   argumentem przemawiający za tym, aby podjąć się tego zadania. Kłopoty sercowe i niezbyt ekscytująca praca, którą jest etat dziennikarki w miejscowej gazecie, której właścicielem jest wujek Zuzanny, to kolejne argumenty za. Jaki będzie efekt, musicie przekonać się sami.

Katarzyna Żak stworzyła plejadę interesujących i barwnych postaci. Autorka posługuje się niebanalnym stylem i bardzo plastycznym językiem. Historia zawiera sporą dawkę humoru, dobrze skonstruowaną fabułę, ciekawe dialogi i zakończenie, które muszę przyznać bardzo mnie zaskoczyło, ale czy właśnie nie o to chodzi w kryminałach?

"Nie ma tego" złego to moim zdaniem bardzo ciekawy debiut literacki. Znakomita łamigłówka kryminalna i nietuzinkowy humor to atuty, które sprawiają, że warto sięgnąć po tę lekturę. Polecam


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

2 komentarze:

  1. Choć nie czytuję kryminałów, bo to zwyczajnie nie mój gatunek, to jednak ta książka wydaje się mieć w sobie coś, co mogłoby mnie ująć :) Chyba się skuszę :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://tworze-czytam-fotografuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger