Miłość. Wydanie drugie poprawione (NASZ PATRONAT MEDIALNY)

„Zakochanie – gwałtowna, lecz jakże przyjemna przemiana wnętrza człowieka. Znacie to?”

Alicja to roztargniona niepoprawna romantyczka, która marzy o poznaniu wspaniałego mężczyzny, który zmieniłby jej cały świat. Pewnego razu poznaje Januarego, który od razu wpada jej w oko. Tylko, czy to ten jedyny? Ignacy to trzydziestoletni mężczyzna z nadwagą, miłośnik szachów i znawca kobiecych dusz po sześćdziesiątce. Cały czas mieszka z despotyczną matką, która nie pozwala mu dorosnąć. Od dłuższego czasu podkochuje się w Alicji, lecz nieśmiałość nie pozwala mu nic z tym zrobić. Czy znajdzie odwagę, by wreszcie wyznać swe uczucia? Za to Antoni to pewny siebie pan pulmonolog, który wygląda jak Adonis i ogląda się za nim niejedna kobieta. Jest jeszcze Marcelina, która mimo zbliżającej się daty ślubu, nie ma ochoty wyjawiać narzeczonemu szczegółów ze swojej przeszłości. Koniecznie musicie poznać ich losy.

„Anna Gratkowska to absolwentka Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest laureatką kilku konkursów literackich. Jej pasją są podróże i czytanie książek. W przyszłości chciałaby wyruszyć w podróż po Europie kamperem. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Stokrotki w deszczu.”

„Miłość. Wydanie drugie poprawione” to powieść, której sam tytuł sugeruje, że będzie ona oczywiście o miłości. O miłości prawdziwej, dalekiej od ideału. Miłość jest uczuciem, którego pragnie każdy z nas. Chcemy mieć u swego boku osobę, która zawsze będzie blisko i z nami będzie dzielić radości i smutki. Niestety nie zawsze dostrzegamy osoby, które obdarzają lub mogą nas obdarzyć takim uczuciem i gonimy za wyimaginowanym ideałem, który de facto chyba nie istnieje. Czasami warto się rozejrzeć wokół siebie i dostrzec, kto zawsze jest obok nas.

Pierwsza miłość podobno jest tą niezapomnianą, ale może czasami warto poczekać na wydanie drugie? Poprawione?

Autorka stworzyła plejadę bardzo ciekawych i wyrazistych bohaterów. Oprócz Alicji, Ignacego, Antoniego oraz Marceliny pojawiają się jeszcze dwie interesujące postacie. Cecylia znana pisarka i stała pacjentka szpitala, której historia jest bardzo wzruszająca oraz Danusia, barwna pielęgniarka, którą kochają wszyscy pacjenci. Na samym początku wydaje się, że wszystkie te postacie nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak czytając dalej, dostrzegamy, jak ich losy się splatają, tworząc świetną spójną całość.

Książka napisana jest lekko, bardzo prostym językiem i choć akcja toczy się nieśpiesznie swoim własnym torem, to perypetie bohaterów tak niesamowicie wciągają, że czyta się ją póki się nie skończy. Tak było w moim przypadku.

„Miłość. Wydanie drugie poprawione” to powieść niezwykle ciepła, wzruszająca momentami zabawna. Autorka w dosadny sposób uświadamia czytelnikowi, że piękna i cudowna miłość, jaką dostajemy w niejednej książce i niejednym filmie nie przypomina w ogóle rzeczywistości. Jednak bezapelacyjnie warto kochać i być kochanym. Każdy z bohaterów tej powieści szuka miłości, ale czy ją znajdzie? A jeśli ją znajdzie, to czy odnajdzie w niej to, co najważniejsze, czyli szczęście? O tym już musicie przekonać się sami.

„Bo prawdziwa nieidealna miłość może być tylko jedna. I za nic w świecie nie zamieniłbyś jej na żadną inną.”

„Miłość. Wydanie drugie poprawione” to powieść, która zaskakuje, bawi i wzrusza. To powieść o poszukiwaniu miłości, poszukiwaniu szczęścia i bliskości drugiej osoby. Jest to książka bardzo prawdziwa, którą polecam Wam z całego serca.

Okładka mnie zauroczyła, jest piękna, lekka, delikatna i ma w sobie to coś, co przykuwa wzrok.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Replika.

6 komentarzy:

 1. Każdy szuka miłości a później zastanawia się czy to aby ma pewno ta... czy jedyna... czy do końca życia... czy będziemy szczęśliwi
  Na pewno każdy sobie kiedyś zadał takie pytanie i chętnie się dowiem czy tutaj bohaterowie też znajdą odpowiedź. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam te Twoje komentarze :)

   Usuń
  2. A dziękuję hehe fajnie ze ktoś je czyta :D

   Usuń
 2. Jakoś opis mnie nie zaciekawił. Raczej nie przepadam, gdy jest kilku głównych bohaterów, wolę jak akcja skupia się na jednej parze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie skończyłam czytać. Cudowna książka ❤❤❤❤❤

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger