Małżeństwo do poniedziałku - Denise Hunter

„Małżeństwo do poniedziałku” to ostatni tom cyklu Chapel Springs. Poprzednich części nie czytałam, ale nie jest to żadnym problemem, gdyż każdy tom to osobna historia, która dotyczy innego bohatera. Zapraszam na recenzję.

Ryan McKinley usiłował zapomnieć o byłej żonie, którą cały czas kochał. Nie było to łatwe, tym bardziej że mężczyzna kupił dom, o którym ona zawsze marzyła. Gdy pewnego dnia odebrał telefon on swoich byłych teściów, nie wiedział, czego oni mogą od niego chcieć. Okazało się, że Abby, która nigdy nie była w dobrych stosunkach ze swoimi rodzicami, nie poinformowała ich, że rozwiodła się z Ryanem. Teściowie zaprosili mężczyznę na swoją rocznicę ślubu, a Ryan z chęcią przystał na ich propozycję, bo zobaczył w tym szansę na odzyskanie uczuć byłej żony. Czy mu się to powiedzie? Czy Abby zdecyduje się, udawać przed swoimi rodzicami kochające się małżeństwo? I najważniejsze pytanie, dlaczego kobieta przez lata okłamywała swoich rodziców? O tym wszystkim musicie przekonać się sami.

Myślę, że każda z nas kobiet uwielbia piękne historie o miłości, o uczuciach tych dobrych i tych złych oraz przeznaczeniu, przed którym nie da się uciec. Mogłoby się wydawać, że problemy w takich książkach są oklepane, błahe i nic nie znaczące, ale to mylne wrażenie, bo jeżeli autor potrafi opisać wszystko w przekonujący sposób, to taka książka nabiera ogromnej wartości. I taka właśnie jest książka Denise Hunter, czyli „Małżeństwo do poniedziałku”. Historia, która momentalnie wchłonęła mnie w głąb fabuły, i która dostarczyła mi niezapomnianej rozrywki. To taka powieść, z którą ciężko się rozstać, którą od razu trzeba przeczytać do końca i nie jest to żadnym wyczynem, bo dzięki stylowi, jakim została napisana, pochłania się ją w ciągu kilku godzin. W książce został poruszony jeden bardzo ważny i trudny temat, o którym niestety nie mogę Wam nic napisać, gdyż byłby to spoiler nad spoilerami. Jest to naprawdę ważny element tej historii, dzięki któremu dowiadujemy się, dlaczego np. wcześniej rozpadło się małżeństwo dwójki głównych bohaterów.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to muszę przyznać, że bardziej do gustu przypadła mi postać Ryana, bo niestety, Abby bardzo często irytowała mnie swoim niezdecydowaniem. Za to Ryan to bohater konkretny, zdecydowany, który wie, czego chce od życia. Za cel postawił sobie odzyskać Abby i wszystkimi możliwymi sposobami dążył do jego osiągnięcia. Oczywiście zachowanie Abby ma podłoże w jej przeszłości i trzeba na jej decyzje nie raz przymknąć oko.

„Małżeństwo do poniedziałku” to powieść, przy której fantastycznie spędziłam czas. To powieść lekka, mimo tego, że porusza naprawdę bolesny problem, z którym boryka się niejedno dziecko, a także i osoba dorosła. To piękna historia o miłości, o wybaczaniu i o dawaniu drugiej szansy.

Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Dreams.

13 komentarzy:

 1. Z przyjemnością sięgnę po tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na +2348104102662, w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

   Usuń
 2. Powieści o miłości nigdy dosyć! Cieszę się, że to jednak luźniej powiązany że sobą cykl, a nie seria, którą należy czytać po kolei, ponieważ żadnego tomu nie czytałam. Recenzja zachęca do lektury, więc pewnie któregoś dnia przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka mi się nie podoba ... jakaś taka jak harleqiny ale to moje zdanie... hmm średnio mnie zaciekawiła. Narazie pozostaje przy innych

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo no i kolejna ciekawa książka dochodzi do mojej listy

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie zabieram się za tą część. Polecam też wcześniejsze o rodzeństwie Ryana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy przeczytałam tytuł od razu skojarzyło mi sie z powiedzonkiem: od poniedziałku dieta. Ten poniedziałek jest zawsze początkiem czegoś, a czego w przypadku bohaterów? Chyba trzeba się przekonać, bo Ty nie zdradziłaś nic :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, że można czytać każdą część oddzielnie, nie przepadam za cyklami. A gdy mam propozycję przeczytania powieść o miłości, nigdy nie odmawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią przeczytam, i dowiem dlaczego ich małżeństwo się rozpadło. Książki o miłości poprawiają mi humor dlatego nigdy ich dość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ jestem jej ciekawa!!
  Wydaje się taka wciągająca!

  Pozdrawiam

  https://zapiski-ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na +2348104102662, w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przez całe swoje życie nigdy nie widziałem nic, że pracował tak szybko, jak zaklęcie doktora Агбазары. Po kontakcie z doktorem Агбазарой zacząłem wierzyć w powiedzenie, że każda moneta ma dwie strony. Kiedy mój kochanek zostawił mnie, przyrzekła, że nigdy nie wrócisz do mnie ponownie, ale dzięki Bogu, że dzięki pomocy Doktora Agbazara u mnie mój kochanek z powrotem do mnie w ciągu 48 godzin, i ja też chcę, aby inni ludzie, którzy ze złamanym sercem, aby skontaktować się z lekarzem Agbazara przez te szczegóły poniżej e-mail: ( agbazara @ gmail . com ) lub za pośrednictwem WhatsApp na ( +234 810 410 2662 ), to można zobaczyć cuda dr Agbazara

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger