Niemoralna gra - Jolanta Kosowska

Z prozą Jolanty Kosowskiej spotkałam się kilka miesięcy temu. "Deja vu" na długo zapadło w mej pamięci, a jak będzie z "Niemoralną grą"? O tym w mojej recenzji.

Konrad to nauczyciel etyki na jednej z medycznych uczelni. Pewnego razu wyświadcza przysługę swojemu przyjacielowi i zastępuje go w studenckim telefonie zaufania. Konrad nie przypuszcza, że jeden telefon od zdesperowanej studentki wywróci jego życie do góry nogami. Rozmowa ta zagości w jego myślach i nie będzie dawała mu spokoju. Priorytetem Konrada stanie się odtąd odnalezienie dziewczyny, by jej pomóc.

"Niemoralna gra" to dramat psychologiczny w połączeniu z thrillerem.  Świetny pomysł i naprawdę dobre połączenie. Pani Jolanta uknuła misterną intrygę w którą wplątuje Konrada. Młoda studentka dzwoni do telefonu zaufania by porozmawiać o swoim życiu, z jej rozmowy wynika, że ma myśli samobójcze. Konrad  nie mogąc zapomnieć o tym telefonie, próbuje na własną rękę odszukać dziewczynę. Niestety to wszystko może skończyć się tragicznie.!

Jestem zachwycona stylem jakim operuje Pani Jolanta. Przepiękne opisy, miejsc oraz bohaterów. Każdy z nich opisany jest bardzo szczegółowo i dzięki temu możemy sobie go bez problemu wyobrazić. Portret psychologiczny postaci również jest bardzo dokładnie przedstawiony. Nasi bohaterowie to osoby z krwi i kości. Miejsca opisane przez autorkę są tak realistycznie przedstawione, że nietrudno nam czytelnikom, przenieść się w głąb książki, by wraz z Konradem podążać tropem tajemniczej studentki. 

Na pewno nie jest to książka na jeden wieczór, to mogę Wam zagwarantować. W tej książce trzeba się zatracić, a każde słowo… każde zdanie, dogłębnie przeanalizować.

Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie z perspektywy każdego z bohaterów, dzięki czemu poznajemy domysły oraz przemyślenia każdego z nich, a nie tylko Konrada. Daje nam to jaśniejszy obraz całej sytuacji, ale nie łudźmy się… I tak nie będzie nam łatwo rozsupłać całą tą wybitnie utkaną intrygę. Pani Jolanta już się postarała byśmy błądzili na oślep, tak jak nasz bohater – Konrad. Kiedy już wydaje się nam, że w końcu wiemy kim jest tajemnicza dziewczyna, to Pani Jola tak zgrabnie zmienia bieg zdarzeń, że tak naprawdę nie wiemy nic, a pytań jest jeszcze więcej.

Powieść ta zawiera w sobie wiele życiowych prawd, o naszych słabościach, naszych uczuciach oraz o relacjach międzyludzkich.

Na uwagę zasługuje również okładka - piękna, tajemnicza, mroczna od razu przykuwająca wzrok.

Ja bardzo lubię takie książki, więc dla mnie ta pozycja jest naprawdę świetna. Oby więcej takich powieści wzbogacało naszą rodzimą literaturę. Zapraszam Was do lektury "Niemoralnej gry", a na pewno nie pożałujecie. Ja serdecznie polecam! 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce.

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 21.10.2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger