Misja Wywiad z Igą Wiśniewską

Dziś zapraszamy Was na Misję Wywiad z Igą Wiśniewską. Osobą, która zdobywa egzemplarz "Przebudzonej" jest Daria Lizoń. Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt na naszym fp, w ciągu trzech dni.


Ewelina Łukawska
1. Czy od zawsze Pani chciała pisać książki? Gdyby nie pisanie książek to co robiłaby Pani w swoim życiu?

Chyba jak każdej osobie, która bardzo dużo czyta, marzyło mi się napisanie własnej książki. Pamiętam, że już w podstawówce miałam takie pomysły. Co do drugiego pytania – całkiem możliwe, że to samo, co robię teraz, bo pisanie książek nie wpłynęło jakoś szczególnie na to, co robię w życiu.

Joanna Wiewióra 
1. Gdyby mogła Pani wybrać co że sobą zabierze w podróż dookoła świata, co by to było? 

Na pewno wzięłabym aparat, a oprócz niego… to zależy, jaki charakter miałaby ta podróż. Jestem praktycznym człowiekiem, więc na pewno starałabym się spakować tak, żeby jak najmniej rzeczy mogło mnie zaskoczyć.

2. Gdyby miała Pani możliwość napisania książki w duecie z innym pisarzem, to czy podjęła by Pani takie wyzwanie? I ewentualnie kto by to był? 

Pewnie, że bym się podjęła, bo czemu nie, ale nie mam żadnych typów odnośnie tego, z kim miałabym taką książkę napisać.

Ola Stemplewska 
1. Do kogo jest Pani bardziej podobna - mamy czy taty? (z wyglądu, charakteru)

Bardzo dawno nie słyszałam takiego pytania, ostatnio chyba w podstawówce. Pewnie jestem podobna trochę do mamy, a trochę do taty, ale lubię myśleć, że najbardziej do siebie.

Daria Kowalczyk 
1. Gdyby mogłam się Pani znaleźć w jednej ze swoich książek, to w której i dlaczego akurat w tej?

Wolne Miasto Rades, w którym toczy się akacja Przeklętej i Przebudzonej, byłoby na pewno ciekawym wyborem, ale mieszkanie w nim wymagałoby odwagi, bo chociaż dobrze czyta się o zmiennokształtnych, wilkołakach czy innych niesamowitych stworzeniach, chyba nikt nie chciałby natknąć się na nie, wracając w nocy do domu.

2. Czy kończąc pisać książkę odczuwa Pani pustkę, czy jest wręcz przeciwnie? 

Raczej ulgę, że to już koniec. Fajnie jest postawić ostatnią kropkę, chociaż tak naprawdę to wcale nie koniec, bo potem czeka jeszcze cała praca redakcyjna i ostatecznie trzeba swój płód czytać wielokrotnie, co mnie muszę przyznać męczy. 

Barbara Pawlik 
1. Ukryte pragnienie związane z pisaniem czy jest jeszcze jakieś niespełnione? 

Pewnie, ciągle niespełnione marzenie związane z pisaniem to sto tysięcy sprzedanych egzemplarzy każdej książki. Ale może pewnego dnia…

Barbara Kominek 
1. Co najbardziej Panią irytuje u innych polskich autorek? 

Może nie tyle irytuje mnie, ile mi się nie podoba (i niekoniecznie tylko u autorek) mieszanie z błotem blogerów czy ogólnie internautów, którzy wypowiedzą się nieprzychylnie o książce. Wszystkie „gównoburze” rozpętywane z tego powodu robią zawsze złe wrażenie. Dziwi mnie też, że nawet niektórzy bardzo znani autorzy bawią się w kłótnie z osobami, które wypowiedziały się negatywnie o ich książce – wydawać by się mogło, że już dawno są ponad to, a jednak nie...


Sylwia Pe 
1. Jakiego tematu nigdy nie poruszy Pani w swoich książkach? 

Pewnie wielu, na przykład jak wpływa kontakt z żywym krokodylem na zainteresowanie hazardem u ludzi. A tak poważnie, nie zastanawiam się nad podobnymi rzeczami. Myślę raczej o tym, co chciałabym napisać, a nie o tym, o czym nie będę pisać. 

2. Czy jest jakiś gatunek, którego chciałaby Pani 'spróbować'? 

Tak, kryminał/thriller. Mój kolega po piórze, Adrian Bednarek, namawia mnie, żebym jakiś napisała i chciałabym kiedyś faktycznie spróbować. 

Agnieszka E. Rowka 
1. Jakie ma Pani plany jeżeli chodzi o pisanie książek na najbliższe 5-10 lat? 

Nie planuję na 5 lat w przód, a co dopiero 10. Na pewno chciałabym jeszcze wydać trzecią część Przeklętej, a poza tym – pożyjemy, zobaczymy. 

Aneta Królak 
1. Jakie Pani książki lubi najbardziej gatunek. 

Dobre. Czytam w sumie wszystko, od klasyki, przez beletrystykę, po literaturę faktu. Nie przepadam tylko za sensacją i romansami, ale zdarza mi się czytać i te gatunki. Ostatnio nawet zdziwiłam samą siebie tym, że spodobał mi się romans historyczny.

Paulina Rubin 
1. Gdyby miała Pani napisać swoją autobiografie, jaki byłby jej tytuł?
I dlaczego taki?  

Póki co na pewno nie napisałabym autobiografii, bo te dwadzieścia trzy lata, które mam za sobą, zdecydowanie nie są materiałem na książkę. No chyba, że miałaby to być bardzo nudna książka.

Daria Lizoń 
1. Daleka przyszłość.. obywatel może posiadać tylko jedną książkę w swoim mieszkaniu. Jaką Pani wybierze książkę do swojego domu? ( może Pani podać do wyboru: tytuł książki lub gatunek literacki) :) 

Byłaby to dla mnie bardzo przykra sytuacja, bo nie lubię czytać dwa razy tych samych książek i robię to bardzo rzadko. Więc albo łamałabym to prawo, albo postawiła na książkę telefoniczną. 

4 komentarze:

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger